12 lipca 2024
Kiedy baraże o Euro 2024 Kiedy zagrają Polacy

Kiedy baraże o Euro 2024? Kiedy zagrają Polacy?

Kiedy baraże o Euro 2024?

Letnie miesiące – zwłaszcza czerwiec i lipiec – 2024 roku w piłce nożnej zapowiadają się wyjątkowo gorące. Wszystko za sprawą piłkarskich Mistrzostw Europy, które od 14 czerwca do 14 lipca odbędą się w Niemczech. Zanim fanów futbolu ogarnie futbolowa gorączka, wcześniej, bo już w marcu odbędą się baraże do Euro 2024. Na mecze barażowe UEFA zarezerwowała dwa terminy – 24 marca (półfinały) i 29 marca (finały). Awans na Euro 2024 uzyskają tylko czterej zwycięzcy barażowych finałów w ścieżkach A,B,C i D. Wcześniej bezpośredni awans na Euro 2024 uzyskali Niemcy – jako gospodarze całego turnieju. Stawkę uczestników uzupełniły po dwie najlepsze reprezentacje z każdej grupy eliminacyjnej.

Gdzie odbędą się baraże o Euro 2024?Kto zagra w barażach o Euro 2024?

Reprezentacja Polski to nie jedyny zespół, który walczy o awans na Euro 2024. Bardzo ciekawie zapowiadają się także pojedynki Walia Finlandia, Bośnia i Hercegowina Ukraina, Izrael – Islandia czy Grecja Kazachstan. Pozostałe baraże do Euro 2024 odbędą się kolejno w Warszawie, Cardiff, Tbilisi, Budapeszcie, Zenicy i Atenach.

Kiedy gra Polska w barażach o Euro 2024?

Po zakończeniu eliminacji, w których Biało-czerwoni w swojej grupie zajęli 3. miejsce, było jasne, że reprezentacja Polski zagra baraże o awans na Euro 2024. Najpierw – 24 marca – półfinale baraży nasza kadra na PGE Narodowym w Warszawie podejmie Estonię. W rozgrywanym równolegle drugim półfinale baraży na „polskiej” ścieżce Walia zagra z Finlandią. Jeśli Polska pokona Estonię, wówczas w finale baraży zmierzy się z lepszym z pary Walia – Finlandia. Gospodarzem finału będzie któryś z zespołów z drugiego półfinału. Finał baraży, tak jak już mówiliśmy, zaplanowany jest na 29 marca.

Gdzie oglądać baraże o Euro 2024?

Mecze barażowe o awans na Euro 2024 będzie można śledzić na sportowych antenach Telewizji Polsat. Dodatkowo mecze barażowe z udziałem reprezentacji Polski transmitowane będą w Telewizji Polskiej.

Z kim zagra Polska jeśli wygra baraże?

2 grudnia 2023 roku w Hamburgu odbyło się losowanie grup Euro 2024. Trzeba przyznać, że los nie był łaskawy dla biało-czerwonych. W przypadku awansu z baraży do mistrzostw Europy nasi piłkarze trafią do grupy D. Tam na podopiecznych Michała Probierza czeka arcytrudne zadanie. Za takie z pewnością należy uznać ewentualną rywalizację z Francją, Holandią i Austrią.